Ved at benytte denne side er jeg indforstået med brugen af cookies.
Du kan læse mere om vores persondatapolitik (GDPR) på denne side
Accepter

Annonce

Vælg dato: 2020-05-30

Vis programmer fra kl.:
Lørdag d. 30. maj
00:00den om besættelses-film -
00:55Bukkejagt på grænsen
01:253 cocktails -
01:55
02:25Jens Christian Worm Godtfredsen -
03:00Birte Pauls
03:30Ketil Urnes landsby
04:20Ursula Andkjær Olsen - ”Ægteskabet mellem vejen og udvejen”
04:30Jagt i Namibia - Oryx
05:00 (1:2)
05:35Sarah Engell
06:05
06:30Gæst Jes Dige
07:00Produktion af Salmo-woblere (1:2)
07:30Bukkejagt på grænsen
08:00Fast ejendom - danskernes største investering
08:55
09:00Om 5G (G)
13:00Reinhard Laszig
13:35 (14)
14:05
14:25
14:30Genforeningen 2020 - Adskilt - Genforenet - Efterladt (2:10)
15:00Så skøn er… Wörthersee
(2:2)
15:30Laura Wilde Special
16:00
16:35Danmarks grønneste seniorbofællesskab (3:4)
17:05Maj
17:40Det gode katteliv
18:05Produktion af Salmo-woblere (2:2)
18:30
19:00Direkte
20:05Sæson 2 (63)
21:10Bonavista (1:2)
22:10Bonavista (2:2)
23:10 (12)
23:45Bukkejagt på grænsen
Søndag d. 31. maj
00:15Rømø Tønder
01:00
01:20Bessekompagniet -
01:50Historien om Esrum Kanal
02:30Rundt om grillen - fisk på grillen
03:00
03:30Blåvand
04:00 (114)
04:30Tyskland (2:3)
05:00KOLO, Aarhus
05:35Detlev Rünger
06:20
06:50
07:20Moritz Schramm
07:50
08:00Drivjagt efter vildsvin
08:30Produktion af Salmo-woblere (1:2)
09:00Bilen gennem tiderne
09:30Det må briste eller bære (5:6)
10:00Blåvand
10:35Havefest
11:05Charlotte Rørth om tro
11:35maj -
12:10Himmelbjerget
12:25
12:30
13:00Sæson 2 (63)
14:00Fast ejendom - danskernes største investering
14:50Historien om Esrum Kanal
15:30Rundt om grillen - fisk på grillen
16:00direkte
17:00Iben Maria Zeuthen
17:30 (14)
18:00i ord og tegninger - Handel og entreprenørskab i Europa (3:5)
18:50Beskæring
19:30
20:05Jagtmagasinet
Bukkejagt i Letland
20:35Produktion af Salmo-woblere (2:2)
21:05”Love in Venice”
23:50Jagt i Namibia - Oryx
Mandag d. 1. juni
00:20Sæson 2 (63)
01:20Danmarks grønneste seniorbofællesskab (3:4)
01:50Bispebjerg Kirkegård
02:00den om besættelses-film -
03:00Den første modstand
03:35Fast ejendom - danskernes største investering
04:25Et kig indenfor i Danmarks største loge
05:00Ministeren ad fornuftens vej - Marianne Jelved
06:00chokolade i Aarhus - (4)
06:30
07:00Anlægsgartner
07:30 (14)
08:00Den åbne have
08:30
09:00 (14)
09:30Jagtmagasinet
Drivjagt med vildsvin
10:00
10:30
11:10Peter Christensen
11:45Mogens Lykketoft -
12:05Henrik Dam Kristensen
12:40Peter Vesth
13:20Bessekompagniet -
13:55mellem tradition og fornyelse - (1:2)
14:50
15:00Gensyn på dk4
Et øjeblik Hr. Kierkegaard - Peter Thielst
15:30Gensyn på dk4
Sommer i Limfjordslandet
16:00Direkte
17:00 (117)
17:30LOKALT KVARTER
Genforeningen 2020 - Adskilt - Genforenet - Efterladt (5:10)
18:00Fra udkant til central placering i EU (1:6)
18:30Sådan kommer du i gang - saft
18:50i kamp for frihed, sandhed og retfærdighed -
20:00Lolland - Langeland
20:30Silkeborg -
21:00Himmelbjerget
21:20øgruppen ud for Frederikshavn -
22:00Jagtmagasinet
Bukkejagt i Letland
22:30Fiskemagasinet
Karpefiskeri (1:2)
23:00Bilen gennem tiderne
23:30i ord og tegninger - Handel og entreprenørskab i Europa (3:5)
   

Arrangementer og Sociale medier

 
 
dk4 | Rådmandsgade 55 | 2200 København N. | Tlf. 7025 3535
© Copyright dk4. Materialet må ikke gengives uden tilladelse.